Okumaya son derece meraklı olan Samsun Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alpaslan Yüksel, 12 üniversite bitirdi. Bununla da yetinmeyen üniversite kurdu müdür, dört üniversite eğitimine de devam ediyor. Yüksel'in hedefi ise 17 üniversite bitirerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek.   

47 YILDA 12 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ 4'ÜNÜ DE OKUYOR 

Eğitim hayatı hakkında bilgi veren Yüksel, “47 yaşındayım, 47 yıla 12 üniversite sığdırdım. İlk üniversitemi 2001 yılında bitirdim. Erzurum Atatürk Üniversitesi İngilizce Dil Edebiyat Bölümü'nden mezun oldum. Sonra eğitim-öğretim hayatına öğretmenliğe başladım. Zevkle, aşkla mesleğimizi yaparken kitap okurken bir cümle kaldı aklımda ‘bir öğretmen öğrenmeyi kesince, öğretmeyi de keser, böylece sabitleşir. Yol gösteremeyen bir yol işaret levhası olur. 'Öğretmen, öğretmen olabilmesi için öğrenci kalmalıdır' sözü beni çok etkilemiştir. Bu söz üzerine tekrar üniversite okumaya karar verdim. Ve fizyoterapiden kamu yönetimine, tarihten sosyal medya yönetimine kadar 12 üniversite bitirdim." dedi.

EŞİ ÜÇÜNCÜ ÜNİVERSİTESİNİ OKUYOR, OĞLU DA ÜÇ ÜNİVERSİTE BİTİRDİ

Okumaya meraklı müdür sözlerine şöyle devam etti:
"Hali hazırda 4 farklı üniversitede, 4 farklı bölüm okumaktayım. Tek başıma değil eşimle ve oğlumla beraber mezun olduk. Oğlum 3 üniversite bitirdi. Eşim de üçüncü üniversiteyi okuyor. Bundan sonraki hedefimde şu anda İtalyan bir vatandaşta olan Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki 16 üniversite rekorunu kırmak, ülkeme 17. üniversiteyi ve daha sonraki üniversiteleri kazandırmak. “ 

Editör: Meltem Kaya Sapmaz