Olumsuz hava koşulları sonrasında meteorolojiden peş peşe açıklamalar gelirken yurt genelindeki bazı il ve ilçelerde yarın için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. 

İSTANBUL

İstanbul Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre, Şile'de yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Bu kapsamda hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu personeli de 1 gün idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK

Zonguldak Valiliğinin açıklamasına göre, ildeki olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak.

BOLU

Bolu Valiliği hava şartları nedeniyle pazartesi günü il genelinde eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İlimiz genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde 1 gün idari izinli sayılacaktır."

SAKARYA VE DÜZCE'NİN İKİ İLÇESİNDE EĞİTİME ARA 

Sağanak ve fırtınanın yaşamı olumsuz etkilediği Yığılca ve Akçakoca genelinde olumsuz hava koşullarından birçok ev ve iş yeri etkilendi. Bu ilçelerde çatılar uçtu, ağaçlar devrildi. Sakarya'nın Hendek ilçesinde ise olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığınca 1 gün ara verildiği belirtildi.

BARTIN'IN AMASRA İLÇESİNDE EĞİTİME ARA

Amasra Kaymakamlığının yaptığı açıklamada, "İlçemiz genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadeleri yer aldı. Ayrıca açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

KARABÜK

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki Aygün İlkokulunda İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 20 Kasım Pazartesi günü sağanak nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Ankara’da 20 Kasım Pazartesi günü okulların tatil edildiğine yönelik resmi açıklama henüz gelmedi.