30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemizde resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Bu yıl hafta içi çarşamba gününe denk gelen Zafer Bayramı'na ilişkin pek çok soru yöneltiliyor. Vatandaşlar, bankaların 30 Ağustos günü açık olup olmadığını merak ediyor. Bankaların yanı sıra kargolar ve eczanelerin de çalışıp çalışmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. 

30 Ağustos Bankalar Kapalı Mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda yurdumuzun dört bir yanında coşku ile kutlanacak. Resmi tatil olarak ilan edilen bu özel günde ise vatandaşlar. bankaların açık olup olmayacağını araştırıyor. Zafer Bayramı nedeniyle yarın, birçok kurumda resmi tatil uygulaması olacak. Bunlardan biri de bankalar..
Bankada işlem yapacak olan kişiler için, 30 Ağustos Çarşamba günü bankalar Zafer Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle hizmet vermeyecek..

Çarşamba günü EFT yapmak isteyen kişiler bankaların resmi tatilde olması sebebi ile hesaplara gönderecekleri parayı bir sonraki işlem günü olan 31 Ağustos 2023 Perşembe günü ulaştırabilecekler. Ancak bankanın FAST anlaşması varsa belirli bir tutara kadar olan ödemeleri FAST özelliği sayesinde anında yapılabilecek. Havale aynı bankanın işlemi olduğu için her daim yapılabilmektedir. Çarşamba günü aynı şekilde bankalar gibi, PTT'ler ve diğer birçok kurum da hizmet vermeyecek..

30-ağustos-kargolar-çalışıyor-mu

30 Ağustos Kargolar Çalışıyor Mu?

30 Ağustos'a yaklaşırken, internet üzerinden veya yurtiçi ve yurtdışı kargoları bulunanlar, kargoların teslim edilip edilemeyeceğini merak ediyor. Resmi tatil münasebeti ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kargo şirketleri kapalı olacak. Daha öncesinde sipariş verip ve kargo bekleyen vatandaşlar için kargo firmaları bir sonraki gün dağıtım işlemine yeniden başlayacak..