30 Ağustos Zafer Bayramı'na sayılı günler kaldı. Çarşamba gününe denk gelen bayramın bu sene 101. yıl dönümü kutlanacak. 30 Ağustos'a yaklaşırken, o günün tatil olup olmadığı da merak edilen konular arasında yer alıyor. 29 Ağustos Salı günü de yarım gün tatil olacak mı merak ediliyor. İşte tüm detaylar..

30 Ağustos Zafer Bayramı Resmi Tatil Mi?

26 Temmuz 1922'de başlayan Büyük Taarruz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı Türk ordusu sayesinde 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlandırılmıştı. Düşman kuvvetlerinin yurdumuzu terk ettiği, Kurtuluş Savaşının nihayete erdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 101. yıl dönümü bu sene kutlanacak. Büyük zaferin yıldönümü olması sebebiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı, her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir coşku ile tüm yurtta kutlanacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil takvimi içerisinde yer alıyor. Yani 30 Ağustos Çarşamba günü resmi tatil olarak kabul edilecek. 

30-ağustos-zafer-bayramı-29-ağustos-tatil-mi

29 Ağustos Tatil Mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemizde her yıl kanun gereği resmi tatil olarak kutlanıyor.Bu sebeple 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü resmi tatil olacak. Resmi kurum ve kuruluşlar çalışmayacak. Ayrıca merak edilen bir diğer konu olan 29 Ağustos tatil mi? Yarım gün olacak mı? Soruları da gündemde. 30 Ağustos Çarşamba günü resmi tatil, ancak 29 Ağustos'ta herhangi bir tatil söz konusu değil, bu sebeple tüm kuruluşlar tüm gün çalışmaya devam edecek.