İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kafes" adlı operasyon kapsamında, 56 farklı ilde gerçekleştirilen baskınlarda 150 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün öncülüğünde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin, Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 56 ilde suç örgütlerine karşı eşzamanlı operasyonlar gerçekleştirdiğini belirtti.

Bu operasyonlar neticesinde, tefecilikten dolandırıcılığa, ihaleye fesat karıştırmadan sahteciliğe kadar bir dizi suçla ilişkilendirilen 367 kişiden 150'sinin gözaltına alındığını ifade eden Yerlikaya, bu baskınlarda ruhsatsız silahlar, büyük miktarda nakit para, çek ve senetlerin ele geçirildiğini aktardı.

Operasyonu başarıyla yürüten güvenlik güçlerini kutlayan Bakan Yerlikaya, "Milletimizin huzuru için çalışıyoruz. Mali suçlulara, organize suç gruplarına ve diğer suç çetelerine karşı durmaksızın mücadele ediyoruz. Günün her saatinde onların peşindeyiz ve hepsini adaletin önüne getireceğiz." şeklinde konuştu.

Ayrıca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bu operasyonlara dair bazı görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaştı.

Kaynak: AA