Yeşilçam'ın emektar sinemacısı ve devlet sanatçısı Metin Akpınar'ın evlilik dışı ilişkiden kızı olduğu 35 yıl sonra ortaya çıkmış, sosyal medya bu haberle çalkalanmıştı.

62 yıldır Göksel Özdoğdu ile evli olan Akpınar'ın, kızı olduğunu mahkeme kararı ile resmiyete kazandıran Duygu Nebioğlu'nun ikiz kardeşi olduğu ortaya çıktı.

BİR DNA TESTİ DAHA

Habertürk'ün haberine göre; DNA testinin sonunda, Duygu Nebioğlu'nun Metin Akpınar'ın biyolojik kızı olduğu saptandı. Duygu Nebioğlu'nun ikiz kardeşi, Sevgi Nebioğlu da DNA testi yaptırdı ama bununla ilgili mahkeme kararı henüz çıkmadı.

Yeni Proje (24)

Kararın ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımla yaşadığı süreci sindirmesini gerektiğini belirten Nebioğlu'nun gözleri dolmuştu.

Yeni Proje (22)
“Benim adım Duygu Nebioğlu, 88 yılında Antalya’da yaşama tutundum. Dünyanın varlığını talihsiz olaylar ile kavradım. Bebekliğim, çocukluğum zor şartlar altında geçti. 94 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildim. Ailem tarafından topluma kazandırılmak için başlayan serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soy ağacımın merakına düştüm" diyen genç kadın devamında şunları söyledi:

"ALDIĞIM YETERSİZ SEVGİ..."

“Bu düşünce beni Türk toplumuna mâl olmuş Sayın Metin Akpınar’a ulaştırdı, henüz 21 yaşında üniversite öğrencisi iken gerçeklerin karşında yoğun şaşkınlık hissiyle, hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Aldığım yetersiz sevgi nedeniyle beni bağırana basmakta zorlandığı için ağır travmalar yaşadım bu sebeple saygı değer avukatlarıma ulaştım. Bugün avukatlarim Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpınar’ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz.

Beraber çıkıp açıklama yapalım dedim ama kabul etmedi (Metin Akpınar). Ben size vasiyetimi yazdım, ben öldükten sonra gerçekleşecek o zaman ne yaparsanız yapın dedi. Ölümle, kalple kontrol altına tutmaya çalıştı beni”