Denizli'nin Tavas ilçesinde, maden şirketinin 2 çalışanını sopayla darbettiği suçlamasıyla hakkında dava açılan 75 yaşındaki kadın, 4 bin 480 lira adli para cezasına çarptırıldı. 

"HİÇ KİMSEYİ YARALAMADIM"

Tavas Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Hatice Kocalar, avukatları ile yakınları katıldı. Mahkemede söz verilen sanık, hiç kimseyi yaralamadığını savunarak, "Karşı taraf tarlamı kazmaya çalıştı. Aramızda sadece sözlü bir tartışma geçti. Kimseyi darbetmedim, beraatımı talep ediyorum." diye konuştu. 

"HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI"

Sanık avukatı Hasan Ozan Orpak ise 75 yaşındaki kadının 2 kişiyi darbetmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğunu ileri sürdü. 

Mahkeme tarafından, Hatice Kocalar hakkında Eyüp B. ile Özcan T'ye yönelik basit yaralama suçunda 120 gün karşılığı adli para cezası verildi. Bu cezalar daha sonra sanığın eylemini silahla gerçekleştirdiği gerekçesiyle 1/2 oranında artırılarak 180 gün karşılığı adli para cezası olarak değiştirildi. Ardından bu cezalarda indirim uygulanarak 112 tam gün karşılığı para cezasına çevrildi. Ayrıca, sanık hakkında doğrudan verilen 112 gün karşılığı adli para cezası, ilgili yasa gereği 1 günün karşılığı 20 liradan hesaplanmak suretiyle her iki müşteki için toplam 4 bin 480 para cezası olarak dönüştürüldü.

Hatice Kocalar12

ÇEVRE ÖRGÜTLERİ PAYLAŞTI

Öte yandan dava öncesi kimi çevre örgütlerince Hatice Kocalar ile ilgili, destek mesajları yayımlandı. Bu mesajlarda, Kocalar'ın duruşmasının olduğu ve yalnız bırakılmayacağı belirtildi. 

Editör: Murat Kaya