A Milli Takım, UEFA EURO 2024 Elemeleri'nde Ermenistan ve özel maçta Japonya ile karşı karşıya gelecek. Aday kadrosu açıklanan A Milli Takımı'nın Stefan Kuntz tarafından iki önemli maç için kadrosunu belirledi..

2024 elemeleri-futbol-Türkiye

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri

A Milli Futbol Takımı'nın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde 8 Eylül’de Ermenistan ve 12 Eylül’de özel maçta Japonya ile oynayacağı müsabakaların aday kadrosu açıklandı. Kazımcan Karataş, Yusuf Sarı ve Bertuğ Yıldırım, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un görev vermesi halinde ilk kez ay-yıldızlı formayı giyecek. Teknik Direktör Stefan Kuntz tarafından belirlenen kadroda şu futbolcular yer alacak:

  • Kaleciler: Altay Bayındır, Mert Günok, Uğurcan Çakır
  • Defans: Onur Bulut, Zeki Çelik, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Kazımcan Karataş, Mert Müldür
  • Orta saha/Forvet: Cengiz Ünder, Yusuf Sarı, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Orkun Kökçü, Salih Özcan, Salih Uçan, İrfan Can Kahveci, Kerem Aktürkoğlu, Barış Alper Yılmaz, Bertuğ Yıldırım, Umut Nayir

A Milli Takım'a davet edilen oyuncular, 3 Eylül Pazar günü saat 18.00'den itibaren TFF'nin Riva'daki Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanmaya başlayacak. Eskişehir'de oynanacak Ermenistan maçına bu tesiste hazırlanacak Ay-Yıldızlılar, ilk çalışmasını da 4 Eylül Pazartesi günü saat 18.00'de gerçekleştirecek. Bu antrenmanın ilk 15 dakikalık bölümü medyaya açık olacak.