İsrail ve Hamas çatışması şiddetini artırarak devam ederken, ABD'de korkunç bir olay yaşandı.

ABD'nin Illinois kentinde 71 yaşındaki Amerikalı Joseph M. Czuba, Filistinli kiracısının 6 yaşındaki oğlunu Müslüman olduğu gerekçesiyle defalarca bıçaklayarak feci şekilde katletti. Saldırıyı İsrail ve Hamas çatışmasından etkilenerek işlediğini söyleyen cani adamın Filistinli anneyi de ağır yaraladığı öğrenildi.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA 26 BIÇAK DARBESİ

Will County Şerif Ofisinden yapılan açıklamada, polisin ev sahibinin kendisine bıçakla saldırdığını söyleyen bir kadının aramasıyla harekete geçtiği, olay yerine vardıklarında, Czuba’yı evin önünde otururken buldukları belirtildi.

Eve giren polis memurlarının 32 yaşındaki kadını ve 6 yaşındaki çocuğunu ağır bıçak yaraları almış halde bulduğu öğrenildi.

Czuba tarasından 26 defa bıçaklanan küçük çocuğun hastanede hayatını kaybettiği, annesinin de durumunun ağır olduğu açıklandı.

abd-dehset-ap-152

ÇATIŞMALARDAN ETKİLENMİŞ

Yetkililer, "Saldırıyla ilgili beyanda bulunmayan Czuba’nın İsrail-Filistin çatışmasının etkisiyle çocuğu Müslüman olması nedeniyle öldürdüğünün tespit edildiğini" bildirdi.

Czuba birinci derece cinayet, birinci derece cinayete teşebbüs, iki nefret suçu ve ölümcül bir silahla ağırlaştırılmış darp ile suçlanıyor.

BIDEN'DAN SERT TEPKİ

Korkunç saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, "Bu tür korkunç nefretin Amerika'da yeri yok. Temel değerlerimize karşı çıkıyor." ifadelerini kullandı.

Biden, Amerikalıların bir araya gelerek İslamofobi ve her türlü nefrete karşı çıkması gerektiğinin altını çizdi. Müslüman çocuğun öldürülmesi karşısında kendisi ve eşinin şoke olduğunu belirten Biden, "Nefret karşısında sessiz kalmayacağım." ifadesini kullandı.