ABD'nin Minneapolis kentinde, Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirilirken, bir otomobil sürücüsünün aracını göstericilerin arasına daldığı ifade edildi.

New York Post'un aktardığı bilgilere göre, Minneapolis Polis Teşkilatı, şehirdeki yürüyüş sırasında ortaya çıkan kargaşa hakkında ihbarlar aldı. Polise verilen bilgide, bir sürücünün aracıyla kalabalığın içine girdiği ve silah seslerinin duyulduğu anlatıldı.

Polis yetkilileri, olayda kimsenin yaralanmadığı bilgisini verirken, olayla alakalı soruşturmanın sürdüğünü ve herhangi bir gözaltı durumunun olmadığını aktardı.

CHICAGO VE OREGON'DA GERGİNLİK YAŞANDI

Chicago'nun Skokie bölgesindeki yürüyüşte, İsrail ve Filistin taraftarları arasında gerginlik yaşandığı belirtildi. Lincolnwood polisi, bir kişinin silahını kullanarak ateş ettiğini, fakat olayda herhangi bir yaralanma olmadığını kaydetti.

Öte yandan, Oregon'un Eugene şehrinde bir sürücünün aracıyla yolu kapatması ve göstericilerle karşılaşması sonucu da gergin anlar yaşandı. Yaşanan bu olayda bazı kişilerin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: AA