tv100'ün ilgiyle takip edilen programı Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum'a konuk olan Acun Ilıcalı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı'nın açıklamalarından satır başları şunlar:

"ÇOK TALİHSİZ BİR ŞEY OLDU"

-(Exxen neden çöktü?) Bizim teknik bir problem oldu. Biz bu Avrupa maçları ihalesini alırken kanalımız olduğu için aldık. Biz antenden yayın yapmıyoruz. Antenden yayın yapmadığımız için böyle aksilikler olabiliyor, böyle aksiliklere karşı kanalımız var diye bu e soyunduk. Çok talihsiz bir şey oldu tabii ki. 3 senedir yayın yapıyoruz 1 kere oldu bu.

"BENİM ÇALIŞANIM SABAH KALKMAZ"

-(İş hayatıyla ilgili ‘Neden erken saatte işe gidiyoruz?’ diye bir bakış açın mı var?) Açıkçası var. Ben de o sistemin içinden geliyorum. Muhabirken 7-7,5’ta kalkıp 1 saat 15 dakika yol gidiyordum böyle bir hayatı yaşadım ve yaşadığımı yaşatmamaya karar verdim. Kendi şirketimde yaşatmıyorum mesela. Benim çalışanım sabah kalkmaz.

"ÇOK ÇALIŞAN DAHA ÇOK KAZANMALI"

-(Çalışma saatleri nasıl olmalı?) Eskiden 8-10 saat gerekiyor olabilir ama teknoloji gelişti. Bence mesleğe göre değişmeli, çok çalışan daha çok kazanmalı. Fazla mesainin başlama sınırı bence şu an 9 saatse 6 saat olmalı.

"FUTBOLSAL BİR GERİLİM YAŞAMADIM"

-(Bu sene Fenerbahçe iyi gidiyor. Şimdi nasıl bakıyorsun sen?) Ben ağır Fenerbahçeliyim. Bunu her zaman söylüyorum, diğer kulüplere de saygım ve sevgim de her zaman sonsuz çünkü ben futbolun bir eğlence olduğunu düşünüyorum. Futbolsal bir gerilim hayatımda yaşamadım.

"ALİ KOÇ BAŞKANLIĞINDA BİR ŞAMPİYONLUK HAYAL EDİYORUM"

-(Bir gün Fenerbahçe Kulübü başkanı olma hayalin var mı?) Ben bunu iltifat gibi görüyorum. Benim şu anda öyle bir düşüncem yok çünkü ben başkandan çok mutluyum. Ali Koç başkanlığında bir şampiyonluk hayal ediyorum. Bir gün şartlar benim başkanlıkla buluşmamı organik şekilde sağlarsa o zaman ‘Ben bunu istemem’ diyemem.

"GALATASARAY'I TAKDİR EDİYORUM"

-(Bir Fenerbahçeli olarak sen Galatasaray’daki gelişmeleri nasıl gözlemliyorsun?) Takdir ediyorum tabii ki. Bugün İngiltere’deki galibiyet hepimizi gururlandırdı. Türk futbolunun gücünü ispat etti.

"MİLLİ TAKIMDA O BEYNİN TÜRK OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

-(Milli takımın başına üst üste ikinci kez yabancı hoca getirdi diye eleştiriler var sen ne düşünüyorsun bu konuyla ilgili?) Eleştirileri doğru buluyorum. Ben federasyon başkanımızı seviyorum, insan kalitesi olarak çok yüksek bir insan. Fakat buradaki seçime katılmıyorum. Türk futbolcusu, güvendiği, inandığı birisinin oyun içindeki disiplini sağlamasını ister. Ben Milli Takımda o beynin Türk olması gerektiğini düşünüyorum.

"AYAĞIMI KAYDIRMAYA ÇALIŞAN ÜNLÜ İSİMLER OLDU"

-(Küs olduğun kimse var mı?) 2-3 tane çıkar. Zamanında benim büyümemi hazmedemeyip, benim bir yerlere gelmemi engellemeye çalışıp, ayağımı kaydırmaya çalışan o zamanın ünlü bir iki ismi olmuştu.