Adana genelinde 7 cinayet işledikleri, anlaşmazlık yaşadıkları 13 kişiyi silahla yaraladıkları, alacak verecek konularında sözde mahkeme kurdukları ve maddi menfaat sağladıkları, korkutma ve haraç alma amacıyla çok sayıda iş yerini kurşunladıkları, iş adamlarına ve bunlara ait iş yerlerine zorla el koydukları, uyuşturucu ticareti ile dolandırıcılık yaptıkları ve elebaşılığını R.B.'nin yaptığı öne sürülen ‘Bayğaralar çıkar amaçlı silahlı organize suç örgütü üyelerine yönelik’ Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde, Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından operasyon düzenlenen ve İçişleri Ali Yerlikaya tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan operasyon kapsamında 75 şüpheli tutuklanmıştı.

FARKLI ŞEHİRLERDE DÜZENLENEN OPERASYONLARDA 75 KİŞİ TUTUKLANDI

Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin'de düzenlenen operasyonlarda 75 kişi tutuklanırken 3 AK-47 Kalaşnikof silah, Mp5 otomatik silah, Thomson otomatik silah, 29 tabanca ve 7 av tüfeği ele geçirilmişti.

GİYİM MAĞAZASININ ÖNÜNDE ÖLDÜRMÜŞLER

12 Ekim’de merkez Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde, giyim mağazasının önündeki M.N.’nin, R.B.’nin talimatı, E.F.’nin azmettirmesiyle K.K. ile A.Ö. tarafından öldürüldüğünü, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tespit etti. Bu tespit üzerine İstihbarat Şube Müdürlüğü ve KOM ekipleri yaptıkları ortak çalışmada cinayeti işleyen iki şüpheli ile olayın azmettirici E.F.’nin merkez Sarıçam ilçesinde saklandığını tespit etti. Eve özel harekât polisleri ile şok operasyon düzenleyen ekipler 3 kişiyi gözaltına aldı.