Aile Destek Paketi ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılıyor. Aile Destek Programı bir yıl daha devam edecek. Peki, Aile destek ödemesi ne zaman zamlı yatacak? Aile destek ödemesi Mart ayı ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi yattı mı? İşte ayrıntılar...

Aile Destek Odemesi Mart Ayi Ne Zaman Yatacak Aile Destek Odemesi Yatti Mi 4Mart2024 2

AİLE DESTEK ÖDEMESİ MART AYI NE ZAMAN YATACAK?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin 19 Şubat'ta yatırılmaya başlandığını açıklamıştı. Mart ayı ödeme tarihi henüz belli olmadı. Ancak 19 Mart tarihinde ödemelerin yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

Aile Destek Odemesi Mart Ayi Ne Zaman Yatacak Aile Destek Odemesi Yatti Mi 4Mart2024 1

AİLE DESTEK PROGRAMI NE KADAR, NE ZAMAN BİTİYOR?
850 ile 1.250-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2024 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.

Aile Destek Odemesi Mart Ayi Ne Zaman Yatacak Aile Destek Odemesi Yatti Mi 4Mart2024 4

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?
Her ay gerçekleştirilen ödemelerin hesaplara geçip geçmediğini vatandaşlar e-devlet üzerinden görüntüleyebiliyor. Bunun için e-Devlet sistemi üzerinden, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranına T.C kimlik numarası ile giriş yapılması gerekiyor.

Aile Destek Odemesi Mart Ayi Ne Zaman Yatacak Aile Destek Odemesi Yatti Mi 4Mart2024 3

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabileceği gibi doğrudan başvuru yapan vatandaşın yerleşim yeri adresinin bulunduğu ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da yapılabilir.

Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,
durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamamaktadır. Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Editör: Yağmur Güzel