31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin ardından birçok ilde ciddi değişimler meydana geldi. Değişikliğin yaşandığı bir il ise İBB oldu. İBB'de AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu'nun yerine AK Partili başka bir isim getirildi. AK Parti İBB Grup Başkanvekili kim oldu? sorusunun yanıtı ve detaylar haberimizin devamında...

AK PARTİ İBB GRUP BAŞKANVEKİLİ KİM OLDU? 

AK Parti İBB Grup Başkanvekili'nin Zeynel Abidin Okul olduğu bildirildi. Meclis'teki konuşmaları ve sert çıkışlarıyla tanınan Göksu, 5 yıllık sürenin ardından görevini noktaladı ve bayrağı devretti. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun görevini devretmesine ilişkin Esenler Belediyesi Sosyal Medya Koordinatörü Faik Taşer sosyal medyadan yapıtğı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"5 yıl boyunca İstanbulluların hakkını savunmak için gece gündüz mücadele ederek İBB AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Tevfik Göksu Başkanımızın bu görevi bugün itibarıyla tamamlandı. Başkanımızın Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclis üyesi görevi devam etmektedir. Öte yandan Tevfik Göksu ise İBB Meclisi’nde bu dönemde Esenler İBB Meclis Üyesi ve Esenler Belediye Başkanı olarak yer alacak."

AK PARTİ'NİN YENİ GRUP BAŞKANVEKİLİ

AK Parti'nin yeni Grup Başkanvekili olan Zeynetl Abidin Okul hakkındaki bilgiler de araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...
1968 yılında İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde dünyaya gelen Okul, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Zeynel Abidin Okul, inşaat ve dış ticaret alanında faaliyet gösteren firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Okul ayrıca, 2014 yılında AK Parti'den İstanbul Beşiktaş Belediye Başkan adayı olmuştu. Ancak Okul seçimi kazanamamıştı.

Editör: Mücahit Dere