AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, yaklaşan "Büyük Filistin Mitingi" hakkında çağrıda bulunarak, "Adil bir dünya ve adil bir barışın mümkün olduğunu tüm dünyaya ilan etmek adına cumartesi günü saat 15.00'te Atatürk Havalimanı'nda, en azından 1 milyon İstanbulluyla bir araya gelmeyi umuyoruz." şeklinde konuştu.

İNSANLIK ADINA YAPILAN VURGU

İstanbul'daki partisinin merkezinde konuşan Kabaktepe, modern çağın en acımasız saldırılarına tanıklık edildiğini dile getirdi. Filistin'deki zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 2 milyon insanın yaşadığı dramlara dikkat çekerek, "Sadece öldürülenlerin 5 binin üzerinde olduğunu ve bu sayının yarısından fazlasının çocuk, 1500'e yakınının da kadın olduğunu düşündüğümüzde, bu vahşete karşı dur demek adına harekete geçmeliyiz. Bu konuda global çapta artan tepkileri görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DAN GÜÇLÜ TEPKİ

Kabaktepe, İstanbul halkının ve sivil toplumunun, bu trajik olaylar başladığından bu yana tepkisini dile getirdiğini vurgulayarak, "Cumartesi günü İstanbul'da, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek bu mitingle, saldırılara karşı sesimizi yükselteceğiz. Tüm İstanbulluları bu anlamlı buluşmaya davet ediyoruz." dedi.

ADİL BİR DÜNYA İÇİN SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ

AK Parti İstanbul İl Başkanı'nın mesajı kesindi: Gazze'ye yapılan saldırıları durdurmak ve seslerini duyurmak adına demokratik haklarından sonuna kadar faydalanacaklar. "Öldürülen gazeteciler, yardım çalışanları, doktorlar, çocuklar ve kadınların sayısını duyduğumuzda vicdanımızı yakan bu rakamlar, harekete geçmemiz için bizi zorluyor." diyen Kabaktepe, uluslararası arenada etkili olan ülkelerin bu vahşeti sonlandırmak adına adım atması gerektiğini belirtti.

Kabaktepe sözlerini şöyle tamamladı: "Atatürk Havalimanı'nda buluşarak, tarihe doğru bir şahitlik yapmış olduğumuzu göstermek, daha fazla çocuğun ve doktorun hayatını kaybetmemesi için birlikte hareket edeceğiz. 'Daha adil bir dünya mümkün' mesajını tüm dünyaya vermek için, tüm İstanbullu kardeşlerimizi bu buluşmaya bekliyoruz."

Kaynak: İHA