AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurumu Üyesi Metin Külünk, akaryakıta gelen ÖTV zammına tepki göstermişti.

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre akaryakıtta ÖTV tutarları artmış benzinde ve motorinde 5 lira, LPG'de 4 lira artış olmuştu.

Külünk zam haberlerinin ardından, "Akaryakıta yapılan ÖTV zammının 15 Temmuz gecesine de hem de sela okunmasının hemen ardına denk getirilmesi kirli bir operasyona benziyor. Selalar okunurken ÖTV zammının ilan edilmesine kim veya kimler sebebiyet vermişse derhal görevden alınmalı. Ayrıca bu zammın enflasyonu körükleyeceği gerçeğinin göz ardı edilmesinin üzerinde de ayrı düşünmek gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

BU KEZ KİRA ZAMMI İSYANI

Külünk bu kez de sosyal medya hesabından kira artışları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Külünk, "'Kira' problemi çok ciddi hal alıyor ve de sosyal barışı tehdit ediyor. Sokağın hassasiyeti çok yüksek. Acil tedbir alınmak zorundadır" diyen Külünk, "Diyor ki vatandaşımız düşünce ve de öneri olarak; 'Acilen il ilçe ve mahalle bazında kira üst sınırı getirilmeli %25 lik düzenleme sorunu çözmüyor şimdi de ev sahipleri çeşitli bahanelerle kiracılarını çıkartıp yeniden kiraya verme peşine düştüler.' Sizin kanaatiniz? Düşünceleriniz karar vericilere yol gösterecektir" dedi.