İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İçinde bulunduğumuz yüzyılın baş psikopatı da hiç şüphesiz ki Netanyahu’dur” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet’in 100. yılında yapılan kutlamalara değindi ve birlik-beraberlik vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet’in 100. yılına özel gerçekleştirilen etkinliklere temas eden Meral Akşener, "Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Eşit, şerefli ve müreffeh bir yaşamın anahtarı olan Cumhuriyetimizin Türk milletinin birleştirici gücü olduğunu bir kez daha hatırladık. Geçtiğimiz pazar günü de gördük ki bir olduğumuzda ne kadar güzeliz. Bir sevinci beraber paylaşırken nasıl da mutluyuz. Ortak bir değerimizde buluşurken nasıl da gururluyuz. Sokakları, dükkânları, evleri kaplayan Türk bayraklarının o muhteşem manzarası karşısında nasıl da umut doluyuz. Rabbim nazarlardan korusun, birliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

“İÇİNDEKİ YÜZYILIN BAŞ PSİKOPATI ŞÜPHE YOK Kİ NETANYAHU'DUR”

İsrail’in Gazze Şeridi'ni hedef alarak gerçekleştirdiği şiddetli saldırılara dair ise İYİ Parti lideri şunları kaydetti:

“Filistin’de yaşananları görüyoruz. Bizim kadar kısmetli olmayan mazlum milletlerin ne acılar çektiğine, özellikle son dönemde tüm çıplaklığıyla şahit oluyoruz. Gazze’de yaşanan Netanyahu terörü, hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün yüzlerce çocuk, vicdansızca atılan bombaların hedefinde can vermeye devam ediyor. Ne yazık ki her yüzyılda insanlığın başına bela olmuş birkaç psikopat çıkıyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılın baş psikopatı da hiç şüphesiz ki Netanyahu’dur. Umuyorum ki Netanyahu son olsun, bu teröristin eylemleri bir an önce son bulsun. Bu yaşananlar da insanlığın yaşadığı son acı olsun.”

BİR KEZ DAHA HAMAS'I SUÇLADI

Hamas’ın yaptığı saldırılara "şüpheye açık saldırılar" diyen Meral Akşener, “Hamas’ın saldırılarının zamanlaması her türlü şüpheye açıktır. Kime ve neye hizmet ettikleri de şüphelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA