Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde görüşmesi gündemi kaplayan ve eleştiri oklarına hedef olan eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in özel kalem müdürü, görüşmeye ilişkin merak edilenleri anlattı.

"GÖRÜŞME TEKLİFİ ERDOĞAN'DAN"

Akşener'in özel kalem müdürü Esma Bekar,  TGRT Haber’e Akşener-Erdoğan görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Bekar, Akşener'e görüşme teklifinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldiğini söyledi.

Meral Aksener1

"NE GÖREV TEKLİFİ, NE TALEP"

Bekar, "Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi. Akşener İyi Parti’ye bilgi vermek zorunda değil ama Müsavat Dervişoğlu’na bilgi verdi" dedi.

"TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ DEĞİL; ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI"

İkilinin görüşmesine gelen tepkiler hakkında da açıklamalarda bulunan Bekar, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak'ın sözleriyle benzer olarak "Ülkenin Cumhurbaşkanı ile görüşüldü terör örgütü lideriyle değil." ifadelerini kullandı. 

Erd Mer1

"OLAN BİTENİ HAYRETLE İZLİYORUZ"

Esma Bekar, şunları dile getirdi:

"Meral Akşener’e görüşmede ben refakat ettim. Görüşme baş başa gerçekleşti. Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi. Olan biteni hayretle izliyoruz. Meral Akşener, İyi Parti’ye bilgi vermek zorunda değil ama Müsavat Dervişoğlu’na bilgi verdi. Meral hanım Ankara’da günlük hayatına bakıyor."

"GÜNDEMDE BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME YOK"

Bekar ayrıca, Akşener'in gündeminde Devlet Bahçeli ile görüşme olmadığını belirterek, "İYİ Parti Meral Akşener'den korkuyor, Akşener'i partiden ihraç etmeye çalışıyor." şeklinde konuştu.

Editör: Murat Kaya