İspanya La Liga'da liderliğini sürdüren Real Madrid, yarın Valencia deplasmanına konuk oluyor. Karşılaşma öncesi kameralar karşısına geçen Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ancelotti, Arda Güler’in az süre alması ile ilgili soruya da kafa karıştıran bir cevap verdi. 

ANCELOTTİ YİNE 'SABIR' DEDİ

İtalyan çalıştırıcı, Arda Güler’in az süre alasıyla alakalı gelen bir soruyu, "Bu daha çok maç içindeki koşullara bağlı. Onun gibi genç bir oyuncunun kendini ileriye taşıması için oynaması ve kalitesini göstermesi gerektiğine inanıyorum. Ancak bu, takımın ve kulübün futbolcularından çok talepkar olmasıyla biraz çelişiyor. Bu yüzden sabırlı olmamız gerektiğini söylüyorum" diye cevaplandırdı.

"KULÜP TALEPLERİ VE MAÇIN DURUMU ÖNEMLİ"

Ancelotti, milli futbolcunun daha fazla oynama isteğini anlayışla karşıladığını da dile getirerek, "Onun ilerlemesinde sahada süre alması çok önemli. Ama bu bazen takımın, kulübün talepleriyle bazen maçların durumuyla çakışıyor. Ama benim ona olan güvenim çok fazla çünkü çok yetenekli. Elimde fırsat olsa, taraftarımızın onu daha fazla tanıması ve yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider. Ama zamanı gelecek" şeklinde konuştu.

Editör: Hakan Mutlu