Dün, Ankara'nın Keçiören ilçesi Kafkas Mahallesi'nde sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu ağır yaralanan Nurettin Demirer İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz, aldığı ciddi yaralar sebebiyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi çocuk yoğun bakıma kaldırılmıştı. Talihsiz çocuğun tedavisi devam ederken sağlık durumunun da ciddiyetini korudğu öğrenildi. 

"ÇOCUĞUMUN YAŞAMA ŞANSI YOK"

Hastanede çocuğunun tedavisinin tamamlanmasını bekleyen Halil Yılmaz, AA muhabirine işe gittiği sırada okul müdürünün kendisini aradığını, çocuğunun köpek saldırısı sonucu yaralandığını ve acilen hastaneye gelmesi gerektiğini söylediğini anlattı. Aldığı haber sonrası hemen hastaneye koşan ve çocuğunun sağlık durumunu gören Yılmaz, yetkililere seslenerek "Bir insanın canı bu kadar ucuz olmamalı. Evlat acısı bu. Benim çocuğum gitti, çocuğumun yaşama şansı yok. Ben gözlerimle gördüm. Bir hayvanın canı, insan canından daha mı önemli." dedi.

ankara saldiri

"BENİM ÇOCUĞUMU YEMİŞLER"

"Bugün benim evladımın yarın sizin evladınızın başına gelir. Bu durmaz. Geçenlerde sabah işe gidiyordum. Sabah 3 tane çocuğa saldırdılar. Sabah o saatte okula mı gidilir? Bana bile saldırdılar. Ürperdim. Doktorlar durumunun kritik olduğunu söylüyorlar. Benim çocuğumun yaşaması Allah'ın bir mucizesi olur. Benim çocuğumu ısırmamışlar, resmen yemişler." Sahipsiz köpeklere yönelik önlem alınmasını isteyen Yılmaz, çocuğunun makineye bağlı yaşadığını, bu saldırıların herkesin başına gelebileceğini ifade etti.

cocuk

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu