Ankara’da gece saatlerinde etkili olan sağanak ve fırtına, kentte yaşamı olumsuz etkiledi. Sincan ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın çatısı fırtına nedeniyle yerinden söküldü. Çatıdan kopan devasa parçaların verdiği hasar, günün aydınlanmasıyla ortaya çıktı.

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (2)

HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Kopan çatı parçaları, çevredeki iş yerleri, araçlar ve apartmanlara çarparak büyük hasara neden oldu. Hazırlıksız yakalanan birkaç kişi ise fırtınayı hafif sıyrıklarla atlattı. Neyse ki olayda can kaybı yaşanmadı.

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (3)

“İNSANLAR PANİK İÇİNDE KAÇIYORDU”

Olayın mağdurlarından Aydın Albas, “Aniden karanlık bulutlar toplandı ve şimşekler çakmaya başladı. Çatılar civarda uçmaya başladı. Kopan parçalar evlerin içine girdi. Mahşer günü gibiydi. İş yeri, araç ve evlerde hasarlar var. Birkaç kişi de hafif şekilde yaralandı. Her zaman yaşadığımız bir şey değildi. İlk kez yaşıyorduk. Bir dakikada her yer mahvoldu. Bizim de dükkanımızın camları kırıldı. İnsanlar panik içinde kaçıyordu” dedi.

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (4)

“ÇATI KALİTESİZ MALZEMEDEN YAPILMIŞ”

Büyük bir panik yaşandığını dile getiren Hüseyin Demirliçakmak ise, “Dün gece fırtına oldu. Şiddetli yağmur ve dolu yağdı. Bir binanın usullere aykırı şekilde inşa edilmiş çatısı çevredeki binaları mahvetti. Çatının kalitesi, parkların kamelyalarındaki çatıları gibi kalitesizdi. Aynı malzemeler kullanılmış. Herkes panik oldu. Çoğu evde hasar var. İnsanlar korku içerisindeydi, perişanlardı” şeklinde konuştu.

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (5)

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (6)

Ankara Sincan Firtina Cati Ucurdu 07062024 Iha (7)

Editör: Mevlüt Peker