Keçiören ilçesi Esertepe Mahallesinde bir apartmanda meydana gelen olayda iddiaya göre, Hüseyin A. (59), daha önce husumet yaşadığı bina yöneticisi Sema Taşkıran (46) ile asansör bakımı esnasında çıkan gürültü sebebiyle tartışmaya başladı.

KURŞUN YAĞDIRDI

Çıkan gerginliğe aynı aileden diğer komşular Sevda Şahan (46), eşi Uğur Şahan (48) ve oğulları Mehmet Ali Şahan (15) da dahil oldu. Öfkelenen Hüseyin A., evden getirdiği pompalı tüfekle önce baba ile oğluna, ardından da kaçarak sokağa caddeye çıkan Sema Taşkıran ile Sevda Şahan’a ateş etti.

BABA-OĞUL HAYATINI KAYBETTİ

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince öldüğü belirlenen Uğur Şahan ile oğlu Mehmet Ali Şahan’ın cansız bedenleri Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

komsu-kavgasi-iha

Hastaneye nakledilen yaralılardan Sevda Şahan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu, diğer yaralı Sema Taşkıran’ın ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Saldırgan Hüseyin A. ise cinayet büro amirliği ekiplerince olay yerinde suç aleti silahla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Baba ile oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları sinir krizi geçirdi. Ölen kişilerin feryat eden akrabalarını çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı.

KOMŞULARI DEHŞETİ ANLATTI

Olayın tanıklarından Fadime Karaçay, "Hepsini tanıyorduk. Komşularımızdı. Tartışma çıkmış, saldırgan da silahla vurmuş. Daha önce tartıştıklarını duymuştum. Ölen adamın eşi, ‘üst komşumuzla aramız iyi değil’ demişti. Gürültüden kaynaklı ufak tefek tartışmalar yaşamışlar. İki tane cana kıydılar" ifadelerini kullandı.

İKİN GÜN ARAYLA İKİNCİ DEHŞET

Başkent'te iki gün önce de, altlı üstlü oturan komşular arasında 'gürültü' nedeniyle çıkan kavgada 72 yaşındaki kişi, aynı aileden ikisi çocuk 5 kişiyi tüfekle vurarak öldürmüştü.

Editör: Şeyda Karaca