Mudurnu ilçesinde yaşanan dehşet verici olayın faili olan kişi mahkemeye çıkarıldı. Sanığın yargılaması esnasında okunan iddianamede yer alan ifadesinde; "Hapisten çıkar çıkmaz annemi öldüreceğim. Merhamet hissetmiyorum. İşlediğim suçtan dolayı hiçbir pişmanlık duymuyorum ve bunu büyük bir hazla gerçekleştirdim" ifadeleri yer aldı. Sanık, savunmasında olay günü uyuşturucu madde aldığını ve yaptıklarından dolayı utanç duyduğunu belirtti.

Olayın yaşandığı mayıs ayında Avdullar köyünde gerçekleştiği aktarıldı. İddiaya göre, bağımlılık problemi olan İ.A. (33) isimli kişi, annesi F.A.'yı (56) sekiz farklı noktadan bıçakla yaraladı. Oğlunun elinden güçlükle kurtulan yaralı kadın, "Beni kurtarın" çığlıkları ile evden dışarı çıkıp, bir akrabasının yardımıyla hastaneye sevk edildi. Saldırıyı gerçekleştiren İ.A. ise olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"BİR AN OLSUN PİŞMAN DEĞİLİM"

"Üst soya kasten öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla dava açılan sanığın Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davasında ifadeleri dikkat çekti. İ.A.'nın iddianamede yer alan sözleri şöyleydi: "Annemi kasten yaraladım. Evde başka kimse yoktu. Beni şeytan olarak gördüğü için annemi öldürmek istedim. Hapishaneden çıkar çıkmaz onu öldüreceğim. Merhamet duygum yok. Bu olayı büyük bir zevkle gerçekleştirdim."

"UYUŞTURUCU NEDENİYLE KONTROLÜMÜ KAYBETTİM"

Mahkemede kendisine verilen söz hakkını kullanan İ.A., olay günü aşırı miktarda uyuşturucu madde kullandığını ve olay esnasında kendisinden geçmiş olduğunu ifade etti. İ.A. "Hiçbir şey hatırlamıyorum, 'Allah istedi' demedim. Özgürlüğümü geri istiyorum" dedi.

ANNE F.A.: "OĞLUMUN DAVACISI DEĞİLİM"

Mahkemede ifade veren yaralı anne F.A., oğlundan şikayetçi olmadığını söyledi. "Kendisi benim oğlumdur. Olay gecesi uyuşturucunun etkisi altındaydı, kendinde değildi. Savcılık ifadem gerçektir. 'Sen şeytansın, Allah'ın emriyle yapıyorum, sen benim annem değilsin' gibi şeyler söyledi. Ancak tüm bunları uyuşturucunun etkisi altında yaptığını düşünüyorum. Can havliyle kaçarak kurtuldum, belki de ölebilirdim" şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti ise Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporu beklemeye karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: İHA