Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları için yürekler ağızda. Dönem sonu ortalamasına yüzde 70 etki edecek AÖF final sınavlarının ikinci etabı da tamamlandı. Sınavların geride kalmasıyla birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağı konusu gündemi meşgul ediyor. 3-4 ve 10-11 Haziran tarihlerinde yapılan sınavın sonucu katılım sağlayan öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konuya ilişkin detaylar…

AÖF FİNAL SINAVLARI ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2022-2023 öğretim yılı bahar dönem sonu sınavları 3 - 4 Haziran 2023 ve 10 - 11 Haziran 2023 tarihlerinde vize sınavlarında olduğu gibi online (çevrim içi) olarak gerçekleştirildi.

AÖF FİNAL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) final sınav sonuçlarıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak sonuçların 15 gün içinde erişime açılması bekleniyor.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuruya göre "Öğrenci kendisine özel hazırlanmış sınavın gizliliğinden sorumludur. Sınavın geçersiz sayılacağı durumlar şunlardır: sınav sorularını ve cevaplarını başkasına göstermek, başkasıyla paylaşmak, kopyalamak, yayımlamak, başkaları tarafından yapılan bu tür eylemlere iştirak etmek, kendisi yerine başka birini sınava sokmak, soruların çözümünde başkalarından yardım almak, başka bir öğrencinin yerine sınava girmek, sınav sorularının tamamını ya da bir kısmını kopya etmek, fotoğraflarını çekmek, herhangi bir yolla çoğaltmak, paylaşmak ya da dijital ortamlarda yayımlamak, duyurulan ve bildirilen sınav kurallarını ihlal etmek." durumlarında öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacak.