Tren, AP milletvekillerini Strazburg'daki genel kurula değil, eğlence parkı Disneyland Paris'e götürdü.

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerini taşıyan bir hızlı tren, Belçika'nın Brüksel şehrinden hareket ederek Fransa'nın Strazburg kentine gitmesi planlanırken, yanlış bir rota seçimi sonucu Disneyland Paris'e vardı.

BFMTV'nin aktardığına göre, Brüksel'den sabah saatlerinde hareket eden tren, Fransa'da Roissy-Charles-de-Gaulle Garı'na ulaştığında yanıltıcı bir yönlendirmeye maruz kaldı.

Bu yanıltıcı rota seçimi sonucu, AP milletvekillerini taşıyan tren, asıl hedefi olan Strazburg'un aksine Disneyland Paris'e ulaştı. Bu durum, milletvekillerini 400 kilometrelik bir sapma ile karşı karşıya bıraktı.

Fransa'nın demiryolu şirketi SNCF, bu hatayı kabul ederek, AP milletvekillerini taşıyan trenin Strazburg'a 45 dakikalık bir gecikmeyle hareket edeceğini belirtti.

Hollandalı AP milletvekili Samira Rafaela X, sosyal medya üzerinden, "Disneyland ekibi" başlığı altında trendeki bir fotoğrafını paylaşarak durumu esprili bir şekilde yorumladı.

Bu yanıltıcı rota değişikliğinin ardından, milletvekilleri Strazburg'daki AP Genel Kurulu'na katılmak üzere yollarına devam etti.

Kaynak: AA