Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan şampiyonluk sonrası ilk özel röportajını Sportcell Youtube kanalına verdi. Eyüpspor'un başarısında başkan Murat Özkaya ve asbaşkan Fatih Kulaksız'ın çok büyük payı olduğunu anlatan Arda Turan, "Eyüpspor'u bir NBA takımı gibi organize etmek istiyoruz. Hem topu sürekli topa sahip olan hem de çok koşan bir takım anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz" diye konuştu.

OKAN BURUK ÇITAYI UZAYA ÇIKARTTI”

Okan Buruk'un başarısını takdir eden Arda Turan, "Başımıza dert oldu Okan abi. (Gülerek) Bu kadar rekor kırılacaksa bize ne bırakacak? Arada laflıyoruz tabii abi-kardeşiz sonuçta. Beraber şampiyonluk yaşadık sonra hocalığımı yaptı. Okan Buruk çıtayı uzaya çıkarttı. Belki Avrupa için bize bir şeyler bırakır” dedi.

“KEREM VE BARIŞ'I KARŞIMA ALIP KONUŞTUM”

Barış Alper ve Kerem Aktürkoğlu ile ilgili değerlendirme yapan Turan, "Kerem ve Barış kadroya girmiyorken ikisini karşıma alıp ‘ikiniz de 30-40 milyon euro edersiniz yeter ki doğru oynayın topu kaybetmeyin’ dedim… Bugün onun haklı gururunu yaşıyorum abileri olarak" diye konuştu.

“FATİH HOCA ÖNEMLİ BİR MEYDAN OKUMA YAPTI”

Panathinaikos ile yeni bir başlangıç yapan Fatih Terim ile ilgili görüşlerini de açıklayan Arda Turan, "Fatih Hoca hayatın her anında bu meydan okumaların en iyi şekilde üstesinden gelecek karaktere sahip. Her şeyden önce bu bilgi ve tecrübeye sahip. Çok önemli bir meydan okuma yaptı. Muhtemeldir ki şampiyon olacaktır, hoca bir yolunu bulur" dedi.

ARDA GÜLER'İ RAHAT BIRAKIN”

Arda Turan, tüm dünyanın yakından izlediği Arda Güler'le ilgili soruyu da, "Şunu bilmemiz lazım, Arda Güler 19 yaşında ve hepimizin umudu. Önünde muhteşem bir 17-18 sene var. Boş Bernabeu’da karşıdan karşıya geçemezsin ayakların titrer. O yüzden Arda Güler’i rahat bırakın, muhteşem bir oyuncu" diye yanıt verdi.

"BENCE MUHTEŞEM BİR TAKIMA SAHİBİZ”

Arda Turan, A Milli Takım'ın EURO 2024 yolculuğuyla ilgili ise, "Bence muhteşem bir takıma sahibiz. Muhteşem de bir hocamız var. Burada federasyonumuza büyük iş düşüyor. Kendim için söylemiyorum. Bıraksınlar kendi etraflarını, eski oyuncularla eski hocalarla Arjantin gibi bu sinerjiyi yaratsınlar" dedi.

Editör: Halide Tonga