Aksaray'da okul kantinlerindeki fiyatlar sabitlendi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kent merkezindeki okullarda kantin işletmecileriyle bir araya geldi. Aydoğdu, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda, bazı dönemlerde herkesin fedakarlık yapması gerektiğini söyledi.

Asayiş 01.12.2022, 17:28 01.12.2022, 17:43
Aksaray'da okul kantinlerindeki fiyatlar sabitlendi

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’da okullarda öğrencilere hizmet veren kantinciler ile bir araya gelerek siz kazanın ancak öğrencilerimizde mağdur olmasın hep birlikte fiyatları uygun hale getirelim dedi. Aksaray İl özel İdare toplantı salonunda yapılan toplantıya Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Ticaret İl Müdürü İsmail Sevim ve okulların kantin işletmecileri katıldı.

''OKUL KANTİLERİNDE FİYAT İSTİKRARI OLMADIĞINI GÖRDÜK''

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu burada yaptığı konuşmada; Kantinlerin temizlik ve hijyen konusunda çok iyi bir durumda olduğuna dikkat çekerek bu duyarlı davranış için teşekkür ederek hepiniz aynı zamanda anne babasınız. Ben bir okula gittiğimde bir öğrencimiz sayın valim ben simit alamıyorum dediği zaman benim içim parçalanıyor. Eminim sizin de parçalanıyor. Biz kantinleri gezdiğimiz zaman bütün okul kantinlerinde bir fiyat istikrarının olmadığını gördük. Bakın bu şehir şehri Süleha olarak biliniyor.

''AKSARAY'DAN BAŞLAYARAK BUNA BİR ÇÖZÜM BULACAĞIZ''

Salihler şehri çocuklarımız çay içsin bir bardak çayı niye esirgiyoruz diye konuşan Vali Aydoğdu bu şehirde bir çocuğumuz bir vatandaşımız açsa açıksa vebali hepimize onun için biz sizin de aile geçindirdiğinizi biliyoruz. Aile geçindirmek zorunda olduğunuzu biliyoruz. Sizin de çoluğunuz çocuğunuz var.

Sizin de gelir seviyeniz iyi olmalı ailenize bakmalısınız ama hep beraber bu kar marjlarını makul mantıklı sizi de rahatsız etmeyecek seviyeye çekeceğiz.  Evet, dünyada bir ekonomik sıkıntı var ancak ekonomik sıkıntıdan daha büyük bir sıkıntıyı söylüyorum size çok ciddi ahlaki bir sıkıntı var. Durduk yere herkes zam yapıyor bu doğru değil biz beraber sizinle birlikte bugün ilk kez Aksaray’dan başlayarak buna bir çözüm bulacağız diye konuştu.

banner2
Yorumlar (0)