Bakan Soylu duyurdu: 2 terörist etkisiz

İçişleri Bakanı Soylu, İran sınırından Türkiye’ye girdiği tespit edilen iki teröristin Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Asayiş 17.11.2022, 17:32 17.11.2022, 17:41
Bakan Soylu duyurdu: 2 terörist etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetleri, gerçekleştirdiği operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK mensuplarını bir bir etkisiz hale getiriyor. Son olarak Muş Varto’da takibi yapılan iki teröristin, İl Jandarma Komutanlığı ekiplence etkisiz hale getirildiği bildirildi.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İran sınırından ülkemize giren iki teröristin tespit edildiğini bildirdi. Tunceli’de görevlendirildiklerine yönelik istihbari bilgi alındığını belirten Bakan Soylu, Muş Varto’da takibi yapılan 2 PKK’lı teröristten birinin canlı, diğerinin ise çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

Bakan Soylu’nun açıklaması şu şekilde:

“İran sınırından Türkiye’ye girdiğini tespit ettiğimiz, Tunceli’ye görevlendirildiğine yönelik istihbari bilgimiz olan ve Muş Varto’da takibi yapılan 2 PKK’lı teröristten biri canlı, diğeri çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildi.”

banner2
Yorumlar (0)