Boğaya balyoz! Kan donduran olay

Konya'da hayvan rehabilitasyon ve barınma merkezinde yaşanan ve Türkiye'nin tüylerini diken diken eden vahşetin ardından barınaktaki 2 görevli tutuklanmış; diğer sorumlular ise açığa alınmıştı. Bu olayın üzerinden bir hafta geçmeden Mardin'in Kızıltepe ilçesinde kan donduran bir olayın yaşandığı ortaya çıktı. Kızıltepe'de, gözlerini bağladığı boğanın başına defalarca balyozla vurup, öldüren M.Y. ile 3 şüpheli gözaltına alındı.

Asayiş 28.11.2022, 13:22
Boğaya balyoz! Kan donduran olay

Konya'da geçtiğimiz hafta hayvan barınağında yaşanan dehşetin aynısının Mardin'de de yaşandığı ortaya çıktı.Kızıltepe ilçesinde bir kişi, ahırda kesimini yapacağı gözlerini bağladığı boğayı başına defalarca balyoz vurup öldürdü.

GÖRÜNTÜLER BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Görüntüler ortaya çıkınca, sosyal medyada büyük tepki çekti. Harekete geçen polis, görüntülerin kırsal Hocaköy Mahallesi'nde çekildiğini tespit etti. Jandarma ile ortak çalışma başlatan ekipler, kasaplık yaptığı belirlenen M.Y. ile 3 kişiyi gözaltına aldı.

HAYVAN KENDİNE GELMEDEN KESMESİNİ SÖYLEDİ

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürerken, görüntüde çekim yapan kişinin Kürtçe konuşarak, M.Y.’yi yönlendirip, hayvanın sersemleştiğini, kendine gelmeden hemen başını kesmesi gerektiğini söylediği duyuldu.

BOĞAYA BALYOZ | Mardin'de hayvana işkence! Defalarca kez vurdu... - Son dakika haberler

banner2
Yorumlar (0)