Dansözlü kutlamaya uzaklaştırma!

Bursa'da, bir ilkokulda düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü etkinliğinde dansözün sahne aldığı görüntüler sosyal medyada tepkilere yol açtı. Olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme ve soruşturma başlatırken, okul müdürü C.Ş. de görevden uzaklaştırıldı.

ASAYİŞ 06.06.2022, 19:07
Dansözlü kutlamaya uzaklaştırma!

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Çalı Mahallesi'ndeki bir ilkokulda geçen ay, Hıdırellez ve Anneler Günü için etkinlik düzenlendi. Okul Aile Birliği tarafından okulun konferans salonunda yapılan etkinlikte müzik eşliğinde dansöz sahneye çıktı.

GÖRÜNTÜLER TEPKİYE NEDEN OLDU

Etkinliğe katılan bazı kişiler tarafından cep telefonuyla kayda alınıp, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler, tepkilere neden oldu.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili inceleme ve idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında okul müdürü C.Ş. görevden uzaklaştırıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"İMAM HATİP ORTAOKULU DEĞİL BAŞKA BİR OKUL"

"İlimizdeki bir 'İmam Hatip Ortaokulu' hakkında bazı haber sitelerinde yer alan haberlerle ilgili olarak; habere konu olan olayın bahsi geçen okulda gerçekleşmediği, aynı bölgede bulunan başka bir ilkokulda gerçekleştiği tespit edilmiştir.

"KADIN VELİLERE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Söz konusu okulun okul aile birliği tarafından sadece kadınlara yönelik olarak ders dışı bir zamanda gerçekleştirilen etkinlikle ilgili okul yönetimi ve okul aile birliği hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

"OKUL MÜDÜRÜ İÇİN UZAKLAŞTIRMA KARARI"

Okul müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, konu hakkındaki çalışmalar, tüm boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

banner2
Yorumlar (0)
29
açık