İstanbul'da iki adreste kalpazanlara ağır darbe

İstanbul'da sahte para basarak piyasaya sürme hazırlığında olduğu belirlenen 2 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. İki ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda yapılan aramalarda çok miktarda sahte para, tabanca ve malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili iki şüpheli ise gözaltına alındı.

Asayiş 20.11.2022, 09:02 20.11.2022, 11:57
İstanbul'da iki adreste kalpazanlara ağır darbe

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince alışverişlerde sahte para kullanarak esnafları dolandırdığı bilgisini alınan iki kişi için harekete geçildi. Yapılan istihbari çalışmalar ve fiziki takip neticesinde, kimlik ve adres bilgileri tespit edilen şüphelilerin, daha önceden haklarında sahte para ve sahte belge düzenleme suçundan sabıkası bulunan şüphelilerle sık sık buluştuğu belirlendi.

MATBAA MALZEMELERİ TAŞIDILAR

Söz konusu adresleri yakın takibe alan JASAT ekipleri; belirlenen adreslere sahte para basımında kullanılan matbaa malzemelerinin taşındığını gördü. Operasyon için düğmeye basan ekipler, Eyüpsultan ve Bağcılar ilçelerindeki 2 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Aramalarda 100’lük banknotlar halinde 22 bin 290 adet sahte dolar, 100'lük ve 200'lük banknotlar halinde 12 bin 500 adet sahte Türk lirası; 1 adet tabanca ile çok sayıda malzeme ele geçirildi.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili gözaltına alınan A.K. ve N.A. isimli şüpheliler, haklarında düzenlenen “Parada Sahtecilik” suç dosyasıyla adli makamlara sevk edildi.

banner2
Yorumlar (0)