Jandarmadan kaçak göçmenlere yönelik operasyon!

Kilis'te jandarma ekipleri kaçak göçmenlere geçit vermiyor. Yurda yasa dışı yollardan girmeye çalışan 47 düzensiz göçmen ekipler tarafından kıskıvrak yakalanırken, olayla ilgili 3 şüpheli tutuklandı.

Asayiş 02.12.2022, 22:00
Jandarmadan kaçak göçmenlere yönelik operasyon!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Kilis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sınır hattı geri bölgesindeki gözetleme faaliyetleri sırasında merkeze bağlı Demirışık köyü yakınlarında Türkiye'ye yasa dışı yollarla girdiği tespit edilen 29, Elbeyli ilçesi Kalbursait ve Havuzluçam köyleri yakınlarında ise durdurdukları 4 araçta 18 Suriye uyruklu düzensiz göçmeni yakaladı. 

ARALARINDA ORGANİZATÖRLER VAR

"Organizatör" oldukları değerlendirilen 8 şüpheli ise gözaltına alındı. Öte yandan yapılan aramalarda 4 otomobil, 9 cep telefonu ve bin 500 lira para ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 3'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 5'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalanan 47 düzensiz göçmen, kimlik tespiti ve parmak izi işlemlerinin ardından Öncüpınar ve Çobanbey gümrük kapılarından sınır dışı edildi.

banner2
Yorumlar (0)