Jandarmadan Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans

Bursa'da jandarma ekipleri kadına yönelik ve aile içi şiddetle mücadele çerçevesinde farkındalık faaliyeti düzenledi. Gerçekleştirilen etkinliklerde 85 bin 901 vatandaşa farklı alanlarda ulaşılarak eğitim verildi.

Asayiş 22.12.2022, 16:08 22.12.2022, 16:21
Jandarmadan Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Bursa İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği ekiplerince 2022 yılında kadına yönelik ve aile içi şiddetle mücadele çerçevesinde farkındalık oluşturmak için ve daha fazla vatandaşı bilgilendirmek amacıyla etkinlikler düzenledi. Konser, festival, fuar, 6 festival, 2 fuar, Jandarma bölgesinde faaliyet gösteren 16 fabrika, 3 meslek yüksekokulu, 2 üniversite, 2 AVM'de gösterilen faaliyetlerde kadın vatandaş, erkek vatandaş olmak üzere toplamda vatandaşa "Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" eğitimi verildi.

85 BİN 901 VATANDAŞA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun hakkında şiddetin tanımı ve türleri, şiddet mağdurlarına sunulan hizmetler, şiddet mağdurlarının başvuru yolları konularında bilgilendirme yapıldı. 25 bin kadın vatandaşın cep telefonuna Kadın Acil Destek Uygulaması yüklenirken, 58 bin 401 erkek vatandaşa; kadına yönelik ve aile içi şiddet konularında eğitim verildi.  Kimi zaman eş, kimi zaman anne, kimi zaman kardeş olan kadınlarımızın toplumun en önemli ve en değerli bireyleri olduğunun altı çizildi.

Öte yandan Jandarma İl Komutanlığı Kadına yönelik şiddeti önleme konusunda "Sıfır Tolerans" sloganı ile şiddetle mücadele konusunda farkındalık oluşturabilmek için faaliyetlerin durmadan devam edeceğini açıkladı.

banner2
Yorumlar (0)