JASAT adım adım iz sürdü: Dolandırıcılık olayı aydınlatıldı!

Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JASAT ekipleri dolandırıcılık ihbarı üzerine düğmeye bastı. Türkiye genelinde 44 ayrı dolandırıcılık olayından yaklaşık 2 milyon TL parayı hesaplarına geçirdiklerini belirlenen 4 şüpheli, ekipler tarafından yapılan operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Asayiş 23.11.2022, 21:30
JASAT adım adım iz sürdü: Dolandırıcılık olayı aydınlatıldı!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Muğla Köyceğiz'de Alican Y. isimli bir kişi internet alışveriş sitesi üzerinden cep telefonu satın almak için ilanda belirtilen M.S. kod isimli kişiyle iletişime geçerek kendisine verilen hesaba 9 bin TL gönderdiği ihbarında bulundu. Alınan ihbarlar doğrultusunda hareket eden JASAT( Jandarma Suç Araştırma Timi) ekipleri dolandırıcılık üzerine inceleme başlattı. 

ŞÜPHELİLER KISKIVRAK YAKALANDI!

Şüphelinin bankalardaki hesap hareketlerini inceleyen JASAT ekipleri; G.B., J.S., H.U. ve A.E. isimli kişilerin birbirileri ile bağlantılı olduklarını, bu işlemleri organize şekilde yaptıklarını ve Türkiye genelinde 44 ayrı dolandırıcılık olayından yaklaşık 2 milyon TL parayı hesaplarına geçirdiklerini belirlendi. Öte yandan Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT timleri tarafından Mersin ilinde yapılan operasyon ile yakalandı.

238 BİN LİRA NAKİT PARA!

JASAT ekipleri tarafından şüphelilerin bulundukları üç ayrı adreste yapılan arama sonucu; 10 adet banka kartı, 2 adet hesap kartı, 2 adet laptop, 6 adet cep telefonu, 9 adet simkart, 1 adet hesap hareketlerinin yazılı olduğu ajanda, mobil bankacılık hesabında 238 bin TL para ele geçirildi.

İşlemlerinin ardından G.B. ve J.S. tutuklanarak cezaevine sevk edildi. H.U. ve A.E.'nin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)