JASAT adım adım takip etti: 14 yıllık kaçışa son verdi!

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde iki aile arasında 3 kişinin hayatını kaybettiği çıkan silahlı kavga 14 yıl sonra aydınlatıldı. Olayla ilgili çalışma başlatan Şanlıurfa JASAT ekipleri kaçarak 14 yıldır izini kaybettirmeyi başaran ''R.A.'yı (40) kıskıvrak yakaladı. Kendisini başka biri olarak tanıtan R.A., parmak izi ve kimlik doğrulamasının ardından suçunu itiraf etti. Ekran Haber özel...

ASAYİŞ 01.10.2022, 15:31 01.10.2022, 19:37
JASAT adım adım takip etti: 14 yıllık kaçışa son verdi!

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Hasköy ve Eskitaş köylerindeki iki aile arasında meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayı Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) aydınlığa kavuşturdu.

BİBER TARLASINDA YAKAYI ELE VERDİ!

Ekipler 2008'de meydana gelen silahlı kavganın faillerinden olduğu belirlenen ve olaydan sonra kaçarak izini kaybettiren R.A.'yı yakalamak için bir çalışma başlattı. 

Yapılan çalışmalar sonucunda, JASAT Ekipleri gerçekleştirdikleri operasyonla firari R.A.'yı Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesindeki bir biber tarlasında çalışırken kıskıvrak yakaladı.

JASAT'I KANDIRAMADI!

Şaşkınlık içinde kalan firari şahıs, kendisini N.A. olarak tanıtırken, yapılan parmak izi ve kimlik araştırması  sonunda kendisinin R. A. olduğunu itiraf etmek zorunda kaldı. Öte yandan şüphelinin gözaltına alınarak adli işlemlere başlanıldığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)