Karkamış'a roketli saldırı! 3 kişi hayatını kaybetti

Gaziantep'in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca Suriye'nin kuzeyinden 5 roket atıldı. İçişleri Bakanı Soylu, "Saldırıda biri çocuk, biri öğretmen 3 kişi hayatını kaybetti" açıklamasında bulundu.

Asayiş 21.11.2022, 13:02
Karkamış'a roketli saldırı! 3 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Karkamış'taki saldırıda; 1 çocuk, 1 öğretmen ve 1 vatandaşımız hayatını kaybetti" açıklamasında bulundu. Terör örgütü YPG/PKK üyelerince atılan 5 roket, ilçe merkezindeki bir lise ve iki ev ile Karkamış Sınır Kapısı yakınındaki bir tıra isabet etti. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Saldırının ardından alev alan tır, bölgedeki itfaiye ekiplerince söndürüldü.

BAKAN SOYLU: 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün gerçekleşen havan saldırısında 6 yaralımız var. Hastaneye intikal ettirildiler. Maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Birisi de çocuk, birisi öğretmen." dedi

TERÖR ÖRGÜTÜ, DÜN DE ROKETLİ SALDIRILAR DÜZENLEMİŞTİ

Suriye'nin kuzeyinden terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca dün Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine roket atılması sonucu 1 asker ve 7 polis yaralanmıştı.Terör örgütü üyelerinin dün akşam saatlerinde Gaziantep'in Karkamış ilçesine attığı 4 roket ise boş alana isabet etmişti.

banner2
Yorumlar (0)