Kırklareli'nde HAYDİ Timi'nden doğa için farkındalık uyarısı!

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma HAYDİ Timi tarafından, Pehlivanköy Kuştepe Ayçiçek ve Korkuluk Festivali günlerinde çevre ve doğa bilinci standı açıldı.

ASAYİŞ 05.08.2022, 16:51 05.08.2022, 17:07
Kırklareli'nde HAYDİ Timi'nden doğa için farkındalık uyarısı!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma HAYDİ Timi tarafından, 2 gün boyunca Pehlivanköy Kuştepe Ayçiçek ve Korkuluk Festivali günlerinde çevre ve doğa bilinci standı açıldı.

HAYDİ UYGULAMASI TANITILDI!

İki gün boyunca devam eden festivale Kırklareli ile birlikte çevre il ve ilçelerden katılan yaklaşık 3 bin vatandaşa HAYDİ uygulaması tanıtılmış ve telefonlarına indirmek isteyenlere teknik bilgi verildi.

Öte yandan, havanın mevsim koşullarından fazla ısınmasıyla birlikte anız yangınları ile İçişleri Bakanlığının orman yangınları için riskli bölgelerdeki ormanların çevresinde ateş yakılması ve orman alanlarına 30.09.2022 tarihine kadar girişleri yasaklayan genelgesi hakkında vatandaşlar uyarılarak broşür dağıtıldı.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİ!

Jandarmanın güvenliğini aldığı ve HAYDİ Timinin stand açarak bilgilendirme yaptığı faaliyetlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

banner2
Yorumlar (0)
23
açık