MİT'ten Gara'da nokta operasyon! PKK'nın sözde iletişim sorumlusu etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlenen nokta operasyonda, PKK/KCK’nın sözde iletişim sorumlusu "Rodi" kod adlı Emre Şahin etkisiz hale getirildi.

Asayiş 22.05.2023, 10:34
MİT'ten Gara'da nokta operasyon! PKK'nın sözde iletişim sorumlusu etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK/KCK Özel Güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan "Rodi" kod adlı Emre Şahin, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Irak/Gare’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi.

'ÖNCELİKLİ' KRİTİK HEDEF LİSTESİNE ALINDI

MİT, örgütün haberleşme sisteminde kullanılan programları yazan "Rodi" kod adlı Emre Şahin'in Irak/Gare alanına geçtiğini tespit etti. Örgütün iletişim altyapısını kuran ve işleyişinden sorumlu olan Emre Şahin’in ayrıca Murat Karayılan’a bağlı olarak örgütün gizli haberleşme yöntemleri üzerine çalıştığı biliniyordu. Örgütün haberleşme altyapısına darbe vurmak amacıyla Emre Şahin, öncelikli etkisiz hale getirilecek kritik hedefler listesine dâhil edildi.

KORUMASIYLA BİRLİKTE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

MİT’in Irak/Gare’de görevli saha ajanları, Şahin’in faaliyet alanına sızmak için özel özel olarak görevlendirildi. Saha ajanları tarafından, haberleşme altyapısına zarar verildi ve arızanın giderilmesi için Emre Şahin’in görevlendirilmesi sağlandı. MİT, yaşanan arızayı gidermek için intikal eden Emre Şahin’i başarılı bir operasyonla korumasıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

'RODİ' KOD ADLI EMRE ŞAHİN KİMDİR?

Terör örgütü PKK/KCK Özel Güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan ve örgüt içerisindeki en iyi yazılımcı olarak bilinen "Rodi" kod adlı Emre Şahin, 2014 içerisinde PKK/KCK kırsal kadrolarına katıldı.

PKK/KCK kırsal kadroya katılmadan önce PKK/KCK paralelinde faaliyet yürüten Eskişehir Demokratik Öğrenci Derneği (EDÖDER) ve Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Eskişehir yapılanması içerisinde çeşitli görevlerde bulundu. Örgüte katılımı sonrası Şırnak kırsalında güvenlik güçlerine karşı faaliyet gösteren Şahin, 2019 yılında Irak'a geçti. Irak’ın kuzeyinde fünye ve patlayıcı madde üretimi konusunda çalışmalar yürüttü.

2020 yılı itibariyle Özel Güç içerisinde sorumlu seviyede görevlendirildi. Örgüt mensuplarınca kullanılan şifreli haberleşme yöntemlerini geliştirdi, örgütün hacker biriminin sorumluluğunu yürüttü.

banner2
Yorumlar (0)