Muğla Datça'da orman yangını çıktı!

Muğla'nın Datça ilçesinde orman yangını çıktı. Alevlere ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sürüyor. Bölgeden ise alevlerin yerleşim yerlerine ulaştığına dair görüntüler gelmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi de, orman yangınını yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti. Tarım ve Orman Bakanlığı da, yangın dolayısıyla tedbir amaçlı olarak 5 evin boşaltıldığını, 15 kişi ve 5 hayvanın Jandarma ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını bildirdi. Datça'daki yangın devam ederken bir felaket haberi de İzmir'den geldi. Kentin Çeşme ilçesinde makilik alanda çıkan yangın feci görüntülere neden oldu.

ASAYİŞ 13.07.2022, 13:52 13.07.2022, 19:26
Muğla Datça'da orman yangını çıktı!
">

Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını söndürülmeye çalışılıyor.

Mesudiye Mahallesi'nin Kocadağ mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

İhbar üzerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Yangına 5 uçak, 9 helikopterle havadan 20 arazöz, 9 su tankeri, 3 dozer, çok sayıda itfaiyeci ve orman işçisiyle karadan müdahale sürüyor.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, yangına kısa sürede müdahale edildiğini söyledi.

Ekiplerin özellikle havadan yoğun bir şekilde çalıştığını vurgulayan Çoban, "Yangın yerleşim alanlarını tehdit etmiyor. Ancak bölgede yoğun bir duman oluştu." dedi.

Bölgede rüzgarın etkili olduğunu aktaran Çoban, ekiplerin alevleri kısa sürede kontrol altına almasını temenni ettiklerini dile getirdi.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık