Sahte hakim ve savcıya Jandarma engeli!

Bursa’da kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtan iki kişi, dolandırmak istedikleri vatandaşın evinin önünde kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 01.10.2022, 13:39 01.10.2022, 16:22
Sahte hakim ve savcıya Jandarma engeli!

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre,

 Bursa Keles ilçesi Haydar Mahallesinde F.G. isimli bir vatandaş, annesi E.K'nin kendisini hâkim ve savcı olarak tanıtan bir şahıs tarafından  aranarak dolandırmaya çalışıldığı yönünde ihbarda bulundu. Alınan ihbar doğrultusunda harekete geçen ekipler, Haydar Mahallesi içerisinde ticari bir taksinin dolaştığına rastladı.

Araç durdurularak içerisinde T.B isimli şoför haricinde 2 şahsın yolcu olarak bulunduğu ve şüphelilerin S.K. ve H.Ö. hakkında suç kaydı bulunduğu belirlendi.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER!

Araç içerisinde yolcu olarak bulunan S.K. isimli şahsın ise şüpheli hareketleri neticesinde yapılan incelemede, gerçekte H.K olduğu ve şahsın daha öncede bu şekilde vatandaşları dolandırmaya çalıştığı ve aynı suçtan arandığı tespit edildi.

Şüpheliler E.K. isimli şahsı dolandırmak amacıyla geldiklerini itiraf etti. H.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bursa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi, H.Ö hakkında ise adli işlemlere devam edildiği öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)