Trabzon’da kayalıklara çıkan turist uçurumdan düştü! Ekipler seferber oldu, kurtarıldı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bir turist Hıdırnebi yaylasında gezerken kayalıklardan düştü. İhbar üzerine bölgeye gelen Jandarma ekipleri, turisti düştüğü sarp alandan kurtardı. Suudi Arabistan vatandaşı olduğu öğrenilen turistin kolunda ve bacağında kırık olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

ASAYİŞ 21.08.2022, 15:05 21.08.2022, 21:38
Trabzon’da kayalıklara çıkan turist uçurumdan düştü! Ekipler seferber oldu, kurtarıldı
">

Ekran Haber’in edindiği bilgilere göre, Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki Hıdırnebi yaylasında gezerken kayalıklardan düşen turist için Jandarma ekipleri seferber oldu. Yoğun çalışma sonucu, sarp alana düşen Suudi Arabistan vatandaşı 41 yaşındaki S. S. S.’yi jandarma ekipleri kurtardı.

Kuruçam Mahallesi’nde sabah saatlerinde yabancı uyruklu bir kişinin Hıdırnebi Yaylası bölgesinde gezerken kayalıklardan düştüğü ve sarp alanda kurtarılması gerektiğine dair ihbar yapıldı.

TURİST KURTARILDI

İhbar üzerine bölgeye intikal eden Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı ile sağlık ekipleri ve çevredeki vatandaşların yardımıyla turiste ulaşıldı ve düştüğü yerden kurtarıldı. 

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Suudi Arabistan batandaşı turist, ambulansla hastaneye sevk edilirken, kolunda ve bacağında kırık olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)
18
açık