Uludağ'da kaybolan genç bulundu! Nefes kesen kurtarma operasyonu

Antalya'dan Bursa Uludağ'a gelen ve yürüyüş yapmak için dışarı çıkan Türk asıllı Danimarka vatandaşı Yusuf Sepehizade (21), kayboldu. Genç, AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Anda arama- kurtarma ekiplerince çalışma başlatıldı. Jandarma, İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bölgeyi didik ararken şanslı genç, bulunarak kurtarıldı.

ASAYİŞ 01.01.2022, 10:55
Uludağ'da kaybolan genç bulundu! Nefes kesen kurtarma operasyonu

Türk asıllı Danimarka vatandaşı Yusuf Sepehizade, Antalya'dan Bursa'ya gelerek Uludağ'a yürüyüş yapmak için Kestel ilçesine bağlı kırsal Orhaniye Mahallesine geldi. Saat 13.00 sıralarında ormanlık alana giren Sepehizade, bir süre Uludağ'da yürüdükten sonra geri dönmek isteyince yolu karıştırdı. Yusuf Sepehizade'nin saat 20.00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi'ni araması üzerine bölgeye AFAD, JAK ve Anda arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Bölgeye sevk edilen ekipler, Sepehizade için arama- kurtarma çalışması başlattı. Türkçesinin iyi olmaması nedeniyle ekiplerin İngilizce konuşarak iletişim kurdukları Yusuf Sepehizade'ye, sürekli hareket halinde olduğu için ulaşmakta zorluk yaşandı.

7 SAAT SONRA BULUNDU

Kestel Alaçam ile Gavurpınarı mevkisinde arama-kurtarma çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, jandarmanın, İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bölgeyi didik araması sonucu Sepehizade'ye yaklaşık 7 saat sonra ulaştı. Ekipler, bölgenin sarp ve yamaç olması nedeniyle köylülerin traktörüyle, bulunduğu yerden indirdiği Sepehizade'yi sağlık ekiplerine teslim etti. Yürümekte zorluk çektiği görülen Sepehizade, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Yusuf Sepehizade'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı bulutlu