Vali Mehmet Makas, Jandarma'nın 183. yıl dönümü etkinliklerine katıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Jandarma Teşkilatı'nın 183. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşan Makas, Jandarma'nın köklü tarihindeki başarı ve kahramanlıklarına değinerek "Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevi başındaki tüm jandarma personelimizi tebrik ediyor, bu anlamlı gün dolayısı ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

ASAYİŞ 14.06.2022, 21:51 14.06.2022, 22:10
Vali Mehmet Makas, Jandarma'nın 183. yıl dönümü etkinliklerine katıldı

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Jandarma Teşkilatı'nın 183. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilirDüzenlenen programa, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Vali Yardımcıları, bazı kaymakam ve ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, bazı kamu kurum yöneticileri, askeri personel, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar, askeri üniforma ve açık hava görseli olabilir

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol yaptı. 

Bir 4 kişi görseli olabilir

Ardından konuşan Mehmet Makas, başarı ve kahramanlıklarla dolu köklü mazisiyle kadim devletimizin en deneyimli kurumlarından biri olan Jandarma Teşkilatımızın 183’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek;

“Jandarmamız gelişmiş modern silah ve araç-gereçlerle, İHA ve SİHA’lar ile donanımlı iyi yetişmiş personeliyle terörle mücadeleden asayişe, düzensiz göçle mücadeleden trafik güvenliğine, uyuşturucuyla mücadeleden kaçakçılığın önlenmesine, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasından kamu düzeninin korunmasına kadar çok geniş bir alanda gece gündüz ve her mevsim şartında canını hiçe sayarak bugüne kadar görevini başarıyla yerine getirmiş,  bundan sonra da üzerine düşen her görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevi başındaki tüm jandarma personelimizi tebrik ediyor, bu anlamlı gün dolayısı ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. 

Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilirProgramda daha sonra, Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren personele ve öğrencilere ödülleri verildi. Program ordu bandosunun konseri ile sona erdi.

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 14 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'ERZİNCAN BELEDİYESİ' görseli olabilir

banner2
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu