Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı: Kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi!

İstanbul'da jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şüphelilere yönelik 3 ayrı adres ve araca eş zamanlı operasyon düzenlenirken, kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi.

ASAYİŞ 21.06.2022, 10:16
Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı: Kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi!

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik operasyon başlattı. Operasyon kapsamında şüpheli şahısların yurtdışından temin ettikleri uyuşturucu maddeyi (eroin), yasadışı yollarla yurda sokarak, İstanbul Küçükçekmece'de kiraladıkları evlerde depoladıkları ve buradan İstanbul genelinde torbacılara dağıtacakları ihbarı alındı.

Alınan bilgiler kapsamında tespit edilen şüpheliler ve kullanmış oldukları araçlar teknik ve fiziki takibe alındı. Yaklaşık 2 ay süren takip sonucunda; şüphelilerin kimlik bilgileri ve uyuşturucuyu depoladıkları adresler tespit edildi.

3 AYRI ADRES VE ARACA EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLEDİ

Jandarma ekiplerince; belirlenen 3 ayrı adres ve araca eş zamanlı operasyon düzenlendi. Araçlara düzenlenen operasyonlara narkotik köpekleri de eşlik etti. 

22 KİLO UYUŞTURUCU MADDE!

 Araçları ve evleri didik didik arayan jandarma ekipleri; 22 kilo uyuşturucu madde (eroin), 1 adet ruhsatsız tabanca, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda TL ve döviz ile 1 adet hassas terazi ele geçirdi.

2 ŞÜPHELİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI!

Yapılan operasyonlarda suç üstü yakalanan Ö.G. ve V.P isimli şahıslar, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilirken, bağlantılı oldukları şüphelileri yakalama çalışmaları devam ediyor.

banner2
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu