Her şey 1 yıl önce Ay ailesinin Beylikdüzü'ndeki evine polisin gelmesi ile başladı.İddiaya göre ilk olarak polis ekiplerine Ay ailesi hakkında asılsız ihbarlar yapıldı.

Farklı farklı suçlamalarla kapısına sık sık polis gönderilen Delal Ay, “Kızımı sordular, kızımı sorunca ben şok oldum. Okul hocaların kimlik bilgilerini, arkadaşın kimlik bilgilerini sosyal medya üzerinden dağıtıyor. Bahaneler  bunlar” diyerek duruma anlam veremediklerini söyledi.

asilsiz-ihbar-aile

“TERÖR MASASI, ÇOCUK ŞUBE….”

Günde bazen iki, üç defa polislerin ihbar var diye kapısına geldiğini söyleyen Ay, “Terör masasından gelenler, çocuk şubeden gelenler, aklınıza gelen her türlü polis şubelerinden geldiler.” dedi.

Ancak ihbarlar bununla sınır kalmadı. Polislerle başlayan süreç, yemek siparişi getiren kuryeler ile devam eti.

“HATAY’DAN SİPARİŞ GELDİ”

Evlerine kendilerinin sipariş vermediği yemeklerin karşı ödemeli olarak gönderilmeye başladığını söyleyen Delal Ay, Hatay'dan bile kendisine sipariş geldiğini söyledi. 

O ihbarlara son bir ayda yenileri de eklendi. Bu kez polis ve yemek siparişinin dışında Ay ailesinin kapısına itfaiye ekipleri de gelmeye başladı.

İTFAİYE EKİPLERİ SON NOKTA OLDU
 
Karşısında itfaiye ekiplerini görünce şoke olan kadın, durumun asılsız olduğunu anlatmaya çalıştı.

asilsiz-ihbar-aile2

Hem polise hem de mahkemeye giderek şikayetçi olduğunu belirten kadın, “Niye, neden, kim yapıyor olabilir bilmiyorum. Düşmanım var desem doğru değil, hasta bir insan da olabilir. Takıntı yapmış olabilir.” diyerek yetkililerden yardım istedi.

“RUH HALİMİZ BOZULDU”

İhbarın yapıldığı  numaraya ulaşılamadığını ve %90'ının yurtdışına kayıtlı numaralar olduğunu söyleyen aile, 1 yıldır karakola mahkemeye gidip geldiklerini ancak sonuç alamadıklarını belirtti.

“Ruh halimiz bozuldu” diyen Delal Ay, asılsız ihbarları yapan hem aileyi zor durumda bırakan hem emniyet birimlerini gereksiz meşgul eden şahsın bulunmasını istiyor.