Türkiye'nin gündemine oturan olay İstanbul'da gerçekleşti. Lüks ciple emniyet şeridinde arızalanan ATV motorunu kontrol eden gruba çarpan ve bir çocuk babası Oğuz Murat Acı'nın ölümüne neden olan 16 yaşındaki çocuğu, annesi yurt dışına kaçırdı. Ünlü bir yazar olan anne Eylem Tok, olayın ardından "Annelik içgüdüsü ile yaptım" açıklamasında bulundu.  

"OĞLUMUN HABERSİZCE ARABAM İLE DIŞARIYA ÇIKMASININ TÜM SORUMLUSU BENİM"

Yazar Eylem Tok tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:
 "Öncelikle yaşanan tüm bu olaylar nedeniyle ne kadar üzgün olduğumu, ne kadar korktuğumu ve paniklediğimi belirtmek istiyorum. Kazadan bahsetmek benden ve ailemden önce, kazazedeler ve ailelerini daha çok üzecektir ve yıpratacaktır. Ancak oğlumun bizden habersizce o gün arabam ile dışarıya çıkmasının tüm sorumlusu benim, bunu kabul da ediyorum. Ben bir anne olarak bu durumun yaşanmaması adına gereken tüm tedbirleri almalıydım."

ANNE OLARAK ÇOK KORKTUM

"Ancak ne yazık ki yazılanların hepsi doğru değil, oğlum olaydan sonra kaçmadı, aksine olay yerine yardıma gelen insanlarla birlikte o da yardım etti ki ambulans ve ekipler de çağrılmıştı, ancak ben sonrasında çok korktum. Yalan söyleyemem, bir anne olarak oğlum darp edilir mi? Başına bir şey gelir mi? diye."

MAĞDURUN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYORDUK

"Ne olduğunu anlayana kadar yurt dışına çıkarmak istedim ve yurt dışına çıktıktan sonra boşanmış olduğum, oğlum Timur'un babası Bülent ile tüm yaralıların, kazazedelerin ilgilenilmesi için konuştuk. Biz yurt dışına çıkarken bir mağdurun öldüğünü dahi bilmiyorduk ki; bunu öğrenince, evet ne yaparsak yapalım bu acı tarif edilemez ve dindirilemez ama hemen aile ile iletişime geçmeye çalıştık."

"DÖNÜP DOĞRU OLANI YAPACAĞIZ VE ADALETE TESLİM OLACAĞIZ"

"Timur ise olayın olduğu andan itibaren her gün 'Lütfen Türkiye'ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım' diye ağlıyor. Hiçbir zaman burada kalmak, bu suçlamalardan kaçmak gibi bir düşüncesi olmadı onun. Ama annelik iç güdüsü, lütfen beni de anlayın. Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm. Oradaki tüm çocuklar bizim de çocuklarımız, kazada ölen kardeşimizin ailesi bizim de ailemiz. Biz dönüp doğru olanı yapacağız ve adalete teslim olacağız. Hem kendim adına hem de oğlum adına tüm kamuoyundan içtenlikle özür diliyorum."

Eylem Tok kimdir? Eylem Tok Mısır'a mı kaçtı? Eylem Tok kimdir? Eylem Tok Mısır'a mı kaçtı?

16 yaşındaki çocuk lüks aracıyla 1 kişinin ölümüne neden olmuştu! Ünlü isim oğlunu yurt dışına kaçırdı 16 yaşındaki çocuk lüks aracıyla 1 kişinin ölümüne neden olmuştu! Ünlü isim oğlunu yurt dışına kaçırdı

Editör: Meltem Kaya Sapmaz