Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri helikopter İzmir'in Bademler Mahallesi'nde eğitim uçuşu yaparken zorunlu iniş yaptı. İniş sırasında yan yatan helikopterde bulunan 3 personelden 1'inin yaralandığı bildirildi. Bölgeye ise çok sayıda ekip sevk edildi.

MSB'DEN AÇIKLAMA 

Milli Savunma Bakanlığı zorunlu iniş yapan helikopterle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından (Çiğli/İzmir) kalkan bir adet helikopterimiz teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalmıştır. Helikopterimizde hasar meydana gelmiştir. Olayda yaralanan bir personelimiz hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır." denildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Urla'nın Bademler ilçesinde boş bir araziye zorunlu iniş yapan helikopterin içerisinde bulunan 3 kişiden 1'i yaralandı. Olay yerinde çalışmalar sürerken, İzmir Valiliği olayla ilgili açıklama yayımladı.
Açıklamada şu sözlere yer verildi: "Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı, eğitim amaçlı faaliyet gösteren askerî helikopter, Urla ilçesi Bademler Mahallesi sınırlarında acil olarak sert iniş yapmış, helikopterdeki 3 mürettebattan 1 personel yaralanmış, 2 personel olaydan herhangi bir yara almadan kurtulmuşlardır. Tüm personelin olay yerinden sorunsuz olarak nakilleri sağlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Editör: Yağmur Güzel