"Fenerbahçe şampiyon olacak" demesinden sonra Galatasaray şampiyon olunca  eleştirilerin hedefi olan astrolog Meral Güven, küfürlü video paylaşımı nedeniyle dün akşam gözaltına alınmıştı. Güven'in , "tehdit-hakaret" suçundan 2, "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "kasten yaralama", "kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma, kabul etme veya bulundurma" ve "taksirle yaralama" suçlarından birer suç kaydı ortaya çıkmıştı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılan Meral Güven’in ifadesinde hesabının hacklendiğini belirtti. Güven, "26 Mayıs tarihinde telefonuma çok sayıda küfürlü mesaj geldi. Sonrasında eski eşimin de olduğu bir whatsapp grubu kurdular. Buraya kafamı çıplak bedenlere yerleştirip fotoğrafları paylaştılar. Sonra eski eşim arayıp bu rezaletten sonra 14 yaşındaki çocuğumu benden alacağını söyledi. Çok panik yaptım. Panik atağım tuttu. İlaç aldım sonra da alkol aldım. Bu esnada, eski eşim ve bir sürü sosyal medya kullanıcısından tehdit mesajları aldım. Sonra sosyal medya hesabım hacklendi. Daha sonra ben de hesabımı geri aldım. Hesabımı aldıktan sonra paylaşımları gördüm. Küfürlü paylaşımlarımı genele yapmadım hesabımı hackleyen kişilere yönelik yaptım. Ancak videolarım kesildiği için insanlar sanki genele yapmışım gibi algıladı. Aldığım ilaç ve alkolün etkisiyle küfür ettim. Pişmanım" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medyada ve YouTube'da astrolojik değerlendirmeler yapan Meral Güven, ligin bitiminden haftalar önce Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını söylemesiyle dikkat çekmişti.  Taraftarlar tarafından yakından takibe alınan ve takipçi sayısı on binlere ulaşan Güven, Galatasaray'ın şampiyon olmasıyla bir anda alay konusu olmuştu. Meral Güven, gelen tepkilerin ardından dün yaptığı bir canlı yayında kendisine hakaret edenlere küfürler savurmuştu. Paylaşımları sonrasında Meral Güven hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan re'sen soruşturma başlatılmıştı. Meral Güven Ekol TV’ye konuşarak paylaşımları kendisinin yapmadığını ve mesleğini bıraktığını açıklamıştı.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu