İstanbul Ataşehir’de yaşanan olay dikkat çekti. Finans uzmanı bir kişi ATM’ye para yatırmak için QR kod ile para yatırdıktan sonra işlemi onaylayarak gitti. Finans uzmanının uzaklaşmasının ardından ATM, yatırılan banknotun çok olmasından dolayı paranın tamamını iade etti. Finans uzmanından sonra ATM’ye gelen bir kişi ise 39 bin 600 TL’yi alarak kayıplara karıştı.

ATM’DEKİ PARAYI ALIP HIZLA UZAKLAŞTI

Finans uzmanı ise sonradan hesabına yatan parayı kontrol etmek için mobil bankacılık uygulamasını kontrol ettiğinde şoka uğradı. Paranın hesapta olmadığını gören finans uzmanı hemen parayı yatırdığı ATM’nin yanına geldi ancak parasını bulamadı. Bunun üzerine güvenlik kamerası görüntülerine ulaşan finans uzmanı, “Parayı yatırdığımda ‘39 bin 600 lirayı onaylıyor musunuz?’ diye bir mesaj geldi, onaylıyorum dedim. Benden sonra gelen birisi bu parayı alıp gitmiş. Ekranda paranın iade edildiğini görüyor. Benden hemen sonra görüyor. Yavaşça yaklaşıyor, parayı alıyor. Ondan sonra etrafına bakarak uzaklaşıyor” ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

ATM’den parasını alan kişiye tepki gösteren finans uzmanı, “Bu olayda fırsatçılık var düşüncesizlik var. Yapılan şey hırsızlık yani netice başkasının parasını çalıyorsunuz. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Şahsın bulunmasını ve paramın da iade edilmesini istiyorum” diye konuştu. Öte yandan konu ile ilgili soruşturma başlatıldı ancak ATM’den parayı alan kişinin kimliği henüz tespit edilemedi.