Avcılar Tahtakale Eski İstanbul Caddesi’nde saat 20.00 sıraların henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın esnasında binada 11 kişi, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen ekiplerce kurtarıldı.

A V C I L A R Y A N G I N1

İTFAİYE EKİPLERİ HEMEN MÜDAHALE ETTİ

İtfaiye ekipleri üst katlarda kalanları kurtarmak ve yangına müdahale etmek için çalışma başlattı. Yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülürken mahsur kalan 11 kişi ekipler tarafından kurtarıldı. Öte yandan çıkan yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

A V C I L A R Y A N G I N3

“ŞARTELİ KAPATTIM”

Olayı gören Ünal Avcı, “Baktım duman çıkıyor, insanlar bağırıyor, 112’yi aradım hemen. Binaya girdim şarteli kapattım. Balkonlardaydı insanlar. O zamana kadar zaten itfaiye yetişti ve tahliye ettiler. Alt kattan üst kata çıktı dumanlar” dedi.

A V C I L A R Y A N G I N4

“DUMAN YÜZÜNDEN İNEMEDİK”

Bina sakini Ali Abbar ise, “Biz iftarımızı yaptık. Birden kapıyı bir açtık, duman kapıdan bastırdı. Olay nasıl oldu anlayamadık. Yangın birinci kattan çıktı. İki arkadaşımız koşarak indiler. Biz duman yüzünden inemedik. Arkadaşlar bize seslendi birinci katta yangın var siz inmeyin, dediler. Sağ olsun itfaiye geldi, bize yardım ettiler bizleri aşağı indirdiler. Yangını söndürdüler. Herkes iyi çok şükür kimse zarar görmedi” dedi.
 

Editör: Kübra Şenal